چطور پاهایم را گرم نگه دارم؟

بهداشت و سلامت

گاها به دلیل افت فشار خون و یا حضور در محیط سرد، پاها سرد می‌شوند و همچنین برخی از بیماری‌ها مانند نشانگان رینود منجر به سرد شدن پاها می‌شوند. نشانگان رینود در دانش پزشکی به کاهش چشمگیر جریان خون در رگ‌های دست یا پا و به یکی از علت‌های سرمای شدید و یا احساسات آنی و بنابراین در اثر فعالیت واگ یا سیستم سمپاتیک، ممکن است اتفاق افتد. در نتیجه سرد شدن دست‌ها یا پاها امکان دارد شما برای درمان نیاز به سفر به مناطق گرم‌سیر گشور برای زندگی باشید اما در اینجا به راه‌کاهارهای ساده و عملی اشاره کرده‌ایم تا پاهایتان را گرم نگه دارید.

 

۱- سعی کنید از جوراب استفاده کنید. 

اگر راه رفتن بر روی موکت یا فرش با جوراب شما را اذیت می‌کند بهتر از است از  جوراب پشمی استفاده کنید. دقت کنید عرض کردن و مربوط نگه داشتن پوست پا بسیار شما در گرم نگه داشتن پاهایتان کمک می‌کند. 

 

۲- از آب گرم استفاده کنید. 

دقت کنید اگر پاهایتان سرد است جوراب به شما کمکی نخواهد کرد! سعی کنید تشتی پر از آب کنید و آب گرم آن را پر کنید و پاهایتان را چند دقیقه در آن بگذارید.

 

۳- از کرم استفاده کنید. 

اگر شما پابرهنه هستید سعی کنید از لوسیون یا کرم استفاده کنید. کرم ویتامین D می‌تواند بسیار مفید باشد و البته که گرم نگه داشتن پا به گرم خون بدن شما کمک خواهد کرد.

 

۴- از کیسه برنج استفاده کنید. 

مقداری برنج را کیسه‌ای پارچه‌ای بریزید و به دور پای خودتان بپیچید. این کار به گرم نگه داشتن پای شما کمک زیادی خواهد کرد. 

 

۵- از بطری آب گرم استفاده کنید. 

بطری آب گرم را در زیر پایتان حرکت دهید و پاهایتان را گرم کنید.

 

۶- کمی تحرک داشته باشد. 

اگر در جایی نشسته‌اید و وسیله‌ای در اختیار ندارید سعی کنید کمی با پاهایتان بازی کنید تا کمی گرم شود.

 

۷- از جوراب بلند زخیم استفاده کنید.

شما به سادگی می‌توانید از جوراب‌های زخیم و بلند استفاده کنید. شاید در روزهای اول این کار برای شما سخت باشد اما به مرور زمان عادت خواهید کرد.

 

۸- پتو بر روی پای خود بیندازید! 

سعی کنید به هنگام خواب پای خود را از پتو بیرون نگذارید.

 

۹- دمای هوا را معتدل نگه دارید. 

بهترین درجه برای هوا بین ۱۷ تا ۲۳ درجه است اما این می‌تواند با توجه به سلیقه و راحتی شما متفاوت باشد. دقت کنید اگر نیاز به باز بودن پنجره دارید سعی کنید از توری استفاده کنید تا پشه مزاحم خواب شما نشود.

 

۱۰- از دمپایی پشمی استفاده کنید. 

 دقت کنید اگر پای شما خیس نیست می‌توانید از دمپایی پشمی استفاده کنید.

 

 

کلمات کلیدی
بیماری‌های پوستی
بیماری‌های پا
برگرفته ازWikihow.com

آیا مطلب بالا از نظر شما مفید بود ؟

اگر دوست دارید، نظر خودتون رو درباره این مطلب بنویسید