چطور میگرن با طب فشاری درمان می‌شود؟

بهداشت و سلامت

طب شرقی به ما می‌آموزد که می‌توانیم به سادگی، انواع زیادی از دردها و امراض را بدون نیاز به داروهای شیمیایی امروزی درمان کرده و یا بهبود ببخشیم. در طب سنتی شرقی از جریان فرضی به نام "مریدین" که در لغت به معنای نصف‌النهار می‌باشد یاد شده و عنوان شده است که هرگاه این جریان در محلی بایستد، درد در آنجا ایجاد می‌شود. چنین تفکری ریشه اساسی انواع ماساژ و همچنین درمان‌های سنتی امروزی است. بدین ترتیب با تکیه بر چنین نگرشی می‌توان به طور مستقیم و یا غیر مستقیم نقاطی از بدن که مرتبط با درد می‌باشد را یافته و با لمس و تحریک آن، درد را کاهش و بیماری را بهبود بخشید. در اینجا به تعدادی از روش‌های مبتنی بر این نوع نگرش تحت عنوان طب فشاری (Acupressure) اشاره کرده‌ایم.

 

 ۱- پیشانی

-  نقطه دقیق میان دو ابرو را بیابید. 

- انگشت شست خود را به طور مستقیم و آرام به طوری که نه خیلی محکم و نه خیلی شل باشد بالا ببرید و دست خود را مشت کنید. 

-  به آهستگی انگشت شست خود را بر روی خط فرضی میان دو ابروی خود بطوری که از نقطه میانی  بین دو ابرو بگذرد حرکت دهید. 

 

۲- دست‌ها

- نقطه میان انگشت اشاره و انگشت سبابه دست راست را مشخص کنید.- با دست چپ این نقطه را به آرامی ماساژ دهید. - این کار را انجام دهید تا دردتان کاهش یابد و اینکه حداقل هر مرتبه این کار را به مدت یک دقیقه انجام دهید. - دستتان را تغییر دهید و این بار با دست راست همان نقطه را  در دست راست  فشار دهید.  

 

۳- گردن 

- دست خود را در پایین گردن قرار داده و دو نقطه اساسی درد میگرن را بیابید. 

- انگشت خود را از جمجمه تا پایین گردن در همین راستا حرکت دهید. 

- انگشت خود را در میان عصلات گردن حرکت دهید تا دندانه‌های کوچک پشت گردن پدیدار شوند. 

- گردن خود را به آهستگی جلو و عقب ببرید. دقت کنید در این تمرین حتما نفس عمیق بکشید.

 

 

۴- جمجمه

- خط فرضی میان دو گیجگاه را بیابید.- دوباره مانند حالت نقطه میان پیشانی، خط فرضی بین دو ابرو را بیابید اما این بار بیشتر ادامه دهید تا خط فرضی میان دو گیجگاه را قطع کند.- نقطه تقاطع این دو خط را بیابید.- تمرین کنید که این بار این نقطه را حداقل بیش از یک دقیقه فشار دهید. در حین این تمرین حتما نفس عمیق بکشید.

 

 

۵- پا

- نرمی میان دو انگشت اول پا را بیابید.- تمرین کنید این نقطه را به آرامی ماساژ دهید و این کار هر بار حداقل یک دقیقه به طول انجامد.- هر بار برای هر دو پا این تمرین را انجام دهید.  

 

کلمات کلیدی
میگرن
طب سنتی
درمان
طب فشاری
برگرفته ازwikihow.com

آیا مطلب بالا از نظر شما مفید بود ؟

اگر دوست دارید، نظر خودتون رو درباره این مطلب بنویسید