چطور صفحه نمایش لپتاپ را تمیز کنم؟

زندگی شخصیبهداشت و سلامت

صفحه نمایش لپتاپ یا کامپوترهای خانگی اگر مرتبا تمیز نشوند به مرور زمان کثیف شده و آن زیبایی اولیه را از دست خواهند داد، ضمن اینکه آن درخشندگی که کاربر از صفحه نمایش خود انتظار دارد را دیگر نخواهد داشت. در اینجا به چند روش ساده برای تمیزکردن شیشه صفحه نمایش کامپیوتر شما با استفاده از آب و سرکه اشاره کرده‌ایم؛ البته این در صورتی است که شما اسپری مخصوص تمیز کردن شیشه مانیتور لپتاپ خود را در اختیار نداشته باشید.

 

۱- لپتاپ را خاموش کنید! 

بعد از خاموش کردن لپتاپ یا کامپیوتر شخصی آن را از برق بکشید و در صورتی که باتری لپتاپ جداشدنی است آن را جدا کنید.

 

۲- از پارچه مناسب استفاده کنید. 

دقت کنید از دستمال کاغذی استفاده نکنید چراکه ممکن است به صفحه نمایش و شیشه آن آسیب بزند و آن را خش‌دار کند. سعی کنید جنس پارچه از نوعی باشد که معمولا برای پاک کردن شیشه‌های عینک از آن استفاده می‌شود. 

 

۳- به طور ملایم دستمال بکشید. 

دقت کنید که اگر حرکت دست شما دایره‌ای باشد بسیاری از لکه‌های موجود در سطح صفحه نمایش که کمی کهنه هستند بهتر پاک می‌شوند. از طرفی دقت کنید که زیاد به صفحه نمایش فشار نیاورید چراکه ممکن است این کار باعث سوختن برخی از پیکسل‌های صفحه نمایش شما شود.

 

۴- تمیز کردن لبه صفحه نمایش لپتاپ

برای این کار بهتر است از دستمال کاغذی و کمی زبر استفاده کنید چرا که اصولا جنس بدنه لپتاپ ضد خش می‌باشد. اگر بدنه لپتاپ شما ظریف است بهتر است از این کار صرف‌نظر کنید. 

 

۵- تهیه محلول پاک کننده از مواد طبیعی! 

دقت کنید در صورتی که صفحه نمایش لپتاپ شما خیلی لکه‌دار می‌باشد بهتر است از این محلول استفاده کنید. بدیهی است این محلول جایگزین کامل اسپری مخصوص این کار نیست اما در نهایت شما را به نتیجه دلخواه می‌رساند.  برای تهیه محلول به نسبت یک به یک، مقداری آب تمیز را با سرکه سفید خالص مخلوط کنید. 

- دقت کنید که آب مقطر بهتر از آب لوله می‌باشد اما در نهایت اگر تمیز باشد به قدر کافی مناسب است. 

- دقت کنید که سرکه حتما سرکه سفید خالص باشد و نه انواع دیگر مثل سرکه سیب و ...

 

۶- محلول را در ظرف مخصوص بریزید. 

دقت کنید که می‌توانید مقداری از این محلول را شیشه‌های خالی شیشه‌پاک‌کن ها بریزید و از آن ششیه استفاده کنید چراکه توانایی اسپری کردن را نیز دارند. اما در نهایت مهم آن است که بتوانید به مقداری که دلخواه شماست از آن استفاده کنید!

 

۷- پارچه را با محلول تهیه شده مرطوب کنید. 

دقت کنید که این رطوبت طوری نباشد که از پارچه آبی بچکد چراکه  ممکن است قطرات محلول باعث تخریب کیبورد لپتاپ شما در حین تمیز کردن صفحه نمایش شود.

 

۸- با حرکت دایره‌ای دستمال را به شیشه لپتاپ بمالید. 

دقت کنید که لازم گاهی یک ناحیه از صفحه را چند بار دستمال بکشید تا کاملا تمیز شود اما دقت کنید که بیش از حد فشار دهید.

 

۹- موار زیر را نیز در حالت کلی در هنگام تمیزکردن صفحه نمایش رعایت کنید. 

- هیچگاه اسپری را به خود صفحه نمایش نزدید. چکه کردن تنها یک قطره از محلول ممکن است به صفحه کلید لپتاپ شما آسیب جدی وارد کند. 

- اگر لکه در قسمتی بسیار فشرده شده و کهنه می‌باشد از برس و مسواک استفاده نکنید. برای رفع این آلودگی بهتر است کمی از محلول را بر روی آن بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن بماند و مرطوب باشد. پس از آن می‌توانید به راحتی لکه را پاک کنید.

 

 

کلمات کلیدی
کارهای منزل
رایانه
بهداشت محیط
برگرفته ازWikihow.com

آیا مطلب بالا از نظر شما مفید بود ؟

اگر دوست دارید، نظر خودتون رو درباره این مطلب بنویسید