چطور انتقاد پذیر باشم؟

جامعه و ارتباط

نکته جالب در خصوص انتقادپذیری این است که در عین اینکه ناخوشایند است اما می‌تواند مفید و لازم باشد. اگر شنیدن انتقاد برای شما سخت است، می‌باید در این خصوص کمی کار کنید. مدیریت خوب، مسئولیت‌پذیری موثر و سایر اعمال ما نیازمند انتقاد پذیری و البته در مرحله نخست شنیدن انتقاد هستند. در اینجا به شیوه‌های برخورد صحیح با انتقاد می‌پردازیم.

1- نخست آنکه همیشه خود را برای شنیدن انتقاد آماده کنید و سعی کنید آرام باشید. 

شنیدن انتقاد با پذیرفتن آن یکسان نیست. قرار نیست کسی از شما عضوی را قطع کند و یا چیزی از شما بدزدد و یا حتی حقی از شما پایمال کند! همچنین تحت هر عنوانی که باشید اولین حقی که باید به دیگران بدهید به عنوان یک فرد مرتبط این است که به شما در خصوص اعمالتان نظرش را بیان کند! سعی کنید در ابتدا آرام باشید.

 

2- وقتی از شما انتقاد می‌شود کمی صبر کنید و بعد پاسخ دهید. 

انتقاد دیگران در سه حالت اتفاق خواهد افتاد، یا به شما توهین کرده است و یا اینکه انتقادی نابجا کرده و یا اینکه در نهایت انتقادی صحیح را عنوان کرده است. در سه حالت اگر فرد را در مرتبه بعد دیدید می‌توانید پاسخ صحیح را بدهید. در کل آنکه سعی کنید ابتدا کمی صبر کنید و بعد پاسخ انتقاد دیگران را بدهید. 

 

3- شخصی برخورد نکنید. 

سعی کنید شخص و شخصیت خود را از هم تفکیک کنید. به طور مثال شما با صدای بلند کتاب می‌خوانید و فردی به شما متذکر می‌شود که صدای بلند شما او را ناراحت می‌کند و این کارتان  آزاردهنده است. سعی کنید شخص خود را به عنوان یک فرد از شخصیتی که با صدای بلند کتاب مطالعه می‌کند جدا کنید. بلند کتاب خواندن در ذات و تعریف شخص شما نیست! پس قرار نیست که تا ابد بلند کتاب بخوانید! در مثال دیگر اینکه فردی به شما می‌گوید شما آهسته قدم می‌زنید و این انتقاد نابجاست زیرا این امر یک مسئله شخصیست! در اینجا هم بجای دلخوری و بازخورد منفی نسبت به صحبت فرد دیگر سعی کنید کسی که آهسته قدم می‌زند را از شخص خودتان جدا فرض کنید؛ با این وقفه پاسخ درخورتری را به فرد منتقد خواهید داد. پس از اندکی صبر و تامل می‌توانید بهتر نتیجه گیری کنید و پاسخ دهید. 

 

4- به مهارت‌های خود در عملی که انجام می‌دهید دقت کنید. 

به طور مثال فردی به شما می‌گوید شما بسیار کُند هستید! پس از مروری کوتاه در انجام پروژه یا اعمال خود متوجه می‌شوید بسیار از سایرین سریع‌تر هستید. در اینجا تنها به موضوع سرعت متمرکز نشوید که به برنامه ریزی و استفاده بهینه از زمان دقت کنید شاید نقدی که بر شما وارد شده بر اساس نتایج اعمال شما باشد نه خود اعمال شما! کسی که در زمین بازی کیلومترها و به سرعت می‌دود همیشه بهترین بازیکن میدان نیست! 

 

5- اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. 

اصولا افرادی از نقد آسیب می‌بینند و دلخور می‌شوند که اعتماد به نفسی کمتر از حد معمول دارند. سعی کنید با تکیه و تمرکز بر توانمندی‌های خود نکات ضعف و ناتوانی‌های خود را جبران کنید و به مرور اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. به طور مثال کسی که حافظه تصویری خوبی ندارد ممکن است حافظه شنوایی خوبی داشته باشد.  

6- نقد را تا انتها گوش دهید. 

همیشه نقد از شما در مورد نقاط ضعفتان نیست و این نظر بر اعمال شما می‌تواند تنها یک نصیحت باشد. شاید در ابتدای کار شما میلیون‌ها دفاع از اعمال خود داشته‌باشید اما کمی صبر کنید تا سخن فرد انتقادکننده یا نصیحت کننده تمام شود. گاهی صحبت در مورد رفتار و عملکرد شما از روی نزدیکی و قصد ایجاد یک رابطه است!  

7- در زمانی که باید، پاسخ دهید. 

بعد از آنکه صحبت فرد مقابل تمام شد، می‌توانید خیلی ساده و آرام به او بگوئید:"من صحبتهای شما را درک می‌کنم اما آیا می‌توانم شب یا فردا صبح در موردش با شما صحبت کنم؟" همچنین می‌توانید با پرسیدن سوال از خود دفاع کنید:"با توجه به شرایط من بهترین کاری که از نظر شما می‌توان انجام داد چیست؟" 

8- اگر اشتباهی انجام داده‌اید عذر خواهی کنید. 

"انسان دانا یا اشتباه نمی‌کند یا اگر اشتباه کرد فورا آن را جبران می‌کند حتی با یک عذر خواهی!" بدانید عذرخواهی‌کردن چیزی از شما کم نمی‌کند که فقط راه را برای بهبود یک رابطه باز خواهد کرد. نظر شما همیشه از دید خودتان درست است و بدیهتا دیگران هیچگاه نمی‌توانند شما و وضعیت شما را هچون خودتان درک کنند؛ اما این انتقاد در آینده به شما کمک خواهد کرد. 

 

9- برای معنی‌دار و بی‌معنی تفاوت قائل شوید!

عموما وقتی کسی  از جملات کلی استفاده می‌کند و از کل شخصیت شما شکایت می‌کند، تنها یک ناراحتی از یک رفتار یا گفتار شما دارد که آزارش داده است. وقتی کسی به شما می‌گوید خودت را عوض کن! در واقع شما با یک انتقاد احساسی و در واقع یک شکایت فردی مواجه هستید و باید به پس‌زمینه این سخن پی‌ببرید تا مشکل فرد شاکی را حل کنید.  در این مواقع می‌توانید به سادگی این سوال را مطرح کنید که برای بهتر شدنتان چه باید کنید؟ اگر پاسخی که می‌شنوید قانع کننده نبود مثل "نمی‌دانم" یا "مشکل من نیست"؛ بدانید این یک امر زودگذر است و فرد شاکی در آینده انتقادهای سازنده‌ای را مطرح نخواهد کرد و برای حل مشکلی که باید شما دارد باید از راههای دیگری وارد شوید!

 

10- در نهایت اینکه حتی شده بسیار اندک اما، یک شانس به منتقدتان بدهید. 

همچنین اگر فرد منتقد شما به قصد توهین با شما برخورد می‌کند سعی کنید راهکاری برای پاسخ به توهین او بیابید و بدانید که چگونه به توهین پاسخ دهید!

 

کلمات کلیدی
ارتباط موثر
افسردگی
مشکلات رفتاری
خودآگاهی
برگرفته ازwikihow.com

آیا مطلب بالا از نظر شما مفید بود ؟

اگر دوست دارید، نظر خودتون رو درباره این مطلب بنویسید