چطور تکنیک‌های یادگیری منحصر به فردم رو بهتر کنم؟

تحصیل و آموزش

راه‌کارهای زیادی برای بهتر کردن یادگیری و موفقیت در انجام تکالیف و یا آزمون وجود دارد که شما می‌توانید از آنها بهره ببرید. در اینجا به تعدادی از این راه حل‌ها برای بهتر کردن تمرکز هنگام تمرین و بالا بردن میزان یادگیری در زمان مطالعه، اشاره کرده‌ایم.

 

1- یک محیط یادگیری مناسب را برای یادگیری فراهم کنید. 

میز مناسب، نور متوسط که نه زیاد باشد و نه کم، صندلی راحت، محیط آرام و درنهایت آنکه جایی را برای یادگیری در نظر بگیرید که کسی مزاحم شما نباشد. بهترین پیشنهاد همان سالن‌های مطالعه عمومی است که البته امکانات لازم را دارا باشند. 

 

2- آنچه برای آن بازه درس‌خواندن احتیاج است را پیش از شروع مطالعه در دسترس خود قرار دهید. 

قلم، غلط گیر، خط کش، کاغذ اضافی و .... می‌توانند برای مطالعه و یا تمرین دروس مورد استفاده قرار گیرند؛ سعی کنید پیش از شروع مطالعه آنها را آماده کنید. در دسترس بودن این وسایل باعث می‌شود شما در هنگام مطالعه تمرکز بیشتری داشته باشید. 

 

3- پیش از مطالعه و تمرین، برنامه ریزی کنید. 

برنامه‌ریزی خصوصا در اول روز، ذهن شما را آماده می‌کند و در نتیجه تمرکز بیشتری را تا پایان روز خواهید داشت.  

 

4- در یادگیری صبور باشید.

سعی کنید در هنگام مطالعه آرامش داشته باشید و صبر خود را افزایش دهید. آنچه شما را در هنگام یادگیری کمک می‌کند، بیش از توانمندی ذهنی، آرامش و تمرکز است. 

 

5- تیپ یادگیری خود را بیابید 

 

6- در هنگام تمرین و حل تکالیف از سخت‌ترین تمرین و مبحث آغاز کنید. 

این کار به شما انرژی زیادی برای حل تمرینات ثانوی و نیز آرامشی برای زمان‌بندی بهتر خواهد داد. 

 

7- استراحت خود را به طور مرتب انجام دهید

بازه‌های استراحت به همان اندازه‌ای اهمیت دارند که بازه‌های تمرین و مطالعه شما! پس سعی کنید به خوبی از آنها بهره ببرید و با نرمش کردن و انجام فعالیت‌های سبک ذهن خود را آزاد کنید. 

 

8- مهارت مطالعه خود را افزایش دهید. 

اصولا آنچه که شما را با دیگران در کسب نمرات بهتر متمایز خواهد کرد مقدار مطالعه خواهد بود. کیفیت مطالعه، ایجاد شرایط عالی برای تلاش کردن، امکانات بهتر  و تمرکز بیشتر تنها در شرایطی شما را در مسیر کسب نمرات عالی کمک خواهد کرد که شما بیش از دیگران تلاش کنید.  

9- سعی کنید در درس خواندن با تکیه بر نقاط قوت و استعداد تحصیلی که دارید؛ نقاط ضعف خود را پوشش دهید. 

به طور مثال شما باید با تکیه بر حافظه شنوایی و برتر بودن در این توانمندی؛ انواعی از مباحثی که درکشان برایتان مشکل است و باعث افت نمرات شما می‌شوند را جبران کنید. 

 

11- خود را برای آزمون آماده کنید. 

بسیاری از افراد در طی ترم تحصیلی بسیار خوب تلاش می‌کنند اما در ایام امتحانات آنچنان که باید خود را برای آزمون آماده نمی‌کنند و در نتیجه به نتیجه مطلوب نمی‌رسند. 

 

12- انگیزه خود برای آزمون را نیز افزایش دهید 

 

کلمات کلیدی
آموزش
خودآگاهی
زندگی فردی
برگرفته ازwikihow.com

آیا مطلب بالا از نظر شما مفید بود ؟

اگر دوست دارید، نظر خودتون رو درباره این مطلب بنویسید